GAZZE’de BM Binasına Sığınan 3 İTALYAN İçin

Gazze Şeridi’ndeki Filistin İçişleri Bakanlığı, İtalya vatandaşı üç kişinin ateş açma olayına karışmış olabilecekleri şüphesiyle alıkonulmaları sorununun erken saatlerde çözüldüğünü açıkladı.

Bakanlık sözcüsü Iyad El-Bezm, bu sabah konuyla ilgili yaptığı açıklamada, güvenlik güçlerinin içinde üç İtalyan’ın bulunduğu bir araçtan şüphelendiğini söyledi.

Aracın Pazartesi sabahı ateş açma olayının gerçekleştiği bölgede bulunduğunu belirten El-Bezm, aracın daha sonra Gazze kentindeki UNESCO binasına gittiğinin tespit edildiğini bildirdi.

El-Bezm, soruşturma sonucu İtalyanların kimliklerinin tespit edildiğini, Gazze Şeridi’ne kanuni yollardan girdiklerinin ve aracın ateş açma olayıyla ilgisinin bulunmadığının anlaşıldığını kaydetti.

Olayla ilgili sosyal medyada yayınlanan bilgilerin çoğunun asılsız olduğuna dikkat çeken El-Bezm, güvenlik güçlerine ve soruşturmanın tamamlanmasına yardımcı olanlara teşekkür etti.

Arap ve Filistin medyası dün akşam güvenlik güçlerinin İsrail’le bağlantılı olduklarından şüphelenilen üç İtalyan’ın bulunduğu BM’ye ait binayı kuşattığını bildirmişti.