Filistinli Şehit Annesinin Yürek Yakan Feryadı

Birkaç gün önce Siyonist İsrail güçleri tarafından acımasızca şehit edilen İbrahim’in cenazesinin arkasından ağır adımlarla yürüyen annesinin ağzından, yürek burkan cümleler duyuldu.

Şehit İbrahim Ebu Yakup’un annesi, oğlunun cenazesinin arkasında ağır adımlarla yürürken hıçkırarak ağlıyor ve ağzından, “Ah benim yavrucuğum, beni de yanına al.” şeklinde hüzün dolu sözcükler dökülüyordu.

Şehidin acılı annesi bu cümleleri söylerken, cenazeye katılan bir gençten, “Senin oğlun cennettedir.” nidası yükseldi. Cenazeye katılan Filistinliler duygu dolu anlar yaşadı.

Evet, zulümde sınır tanımayan İsrail, Filistinli annelerin gönüllerine bu denli acılar ve yaralar açıyor. Filistin toprakları üzerinde bütün mutluluğun ve sevincin katilidir “İsrail”.

Şehit İbrahim Ebu Yakup’un kardeşi, abisinin şehit edilmesin Siyonist İsrail güçleri tarafından planlan acımasız bir suç olduğunu belirtti.

Filistinlilere karşı işlediği suçları örtbas etmeye çalışan Siyonist İsrail’in iddialarını reddeden Şehit İbrahim’in ailesi, “Oğlumuzun kanı, Filistinlilerin özgülük yolunda ödediği bedel bağlamında geldi.” ifadelerini kullandı.