FİLİSTİNLİ Gruplar: DİRENİŞ De SİLAHI Da Vazgeçilmez!

Gazze’deki Filistinli gruplar, direniş silahına yönelik kışkırtmaları reddettiklerini bildirerek, Filistin halkının vatanın her yerinde barışçıl gösteriler düzenleme hakkı olduğunu ifade etti.

Filistinli gruplar gerçekleştirdikleri görüşmenin ardından düzenledikleri basın toplantısında, “Direniş silahı kırmızı çizgidir ve görevi işgale karşı mücadele etmektir” dedi.

Direniş silahına yönelik kışkırtıcı açıklamaların şüpheli ve kabul edilemez olduğunu belirten Filistinli gruplar, Filistin Yönetimi’nin Gazze halkına düşmanca yaklaştığını bildirdi.

Filistinli gruplar, Filistin Yönetimi’nin Gazze Şeridi’ne yaptırım uyguladığını, memur maaşlarını kestiğini, şehit ve esir ailelerinin ödeneklerini kestiğini, fakirlere yapılan sosyal yardımları kısıtladığını söyledi.

Filistin Yönetimi’nin Gazze Şeridi’ne uyguladığı yaptırımların tüm değerlerle çeliştiğini kaydeden gruplar, Filistin davasını kuşatan tehlikelere karşı Filistin halkının ve direnişinin desteklenmesi çağrısında bulundu.

Filistinli gruplar, ablukanın ve yaptırımların ortaya çıkardığı kötü yaşam koşullarının dar siyasi çıkarlar için istismar edilmesine karşı olduklarını açıkladı.

Filistinli gruplar ayrıca Ramallah’taki yönetimin uyguladığı yaptırımların kaldırılması ve maaşların ödenmesi çağrısında bulundu.