Filistinli Gençler Kamyonlu Siyonist Saldırganı Yaraladı

Görgü tanıkları, Yahudi yerleşimcinin kamyonuyla yanlışlıkla Sair beldesine girdiğini, Filistinli öfkeli gençlerin kamyonun etrafını kuşattığını ve yerleşimci sürücüyü taşladığını ifade etti.

GÖZAT  İşgalci İsrail Polisi Kudüs'te Kamyon Sürücüsüne Saldırdı

Yahudi yerleşimci sürücünün yarasının ağır olduğu belirtilirken, işgal güçlerinin yaralı yerleşimciyi çıkarmak için beldeye baskın düzenlediği kaydedildi.

Bu arada Filistinli başka kaynaklar beldeye yanlışlıkla giren aracın askeri kamyon ve yaralanan sürücünün işgal askeri olduğunu, yaralı işgal askerinin kamyondan inip kaçmaya çalışırken gençlerin üzerine ateş açtığı ifade edildi.

GÖZAT  Kudüs Şehadet Eylemi "İntifada Kamyonu" Etiketiyle Milyonlara Ulaştı

İşgal güçlerinin yaralı askeri kurtarmak için yaklaşık 30 askeri araçla beldeye baskın düzenlediğini, baskın sırasında işgal güçleriyle belde sakini gençler arasında çatışmaların yaşandığını, işgal askerlerinin gerçek mermi, plastik mermi ve göz yaşartıcı bomba kullandığını bildirdi.

İşgal medyası ise bir işgal askerinin Sair beldesine yanlışlıkla girdiğini ve aracının taşlanması sonucu hafif bir şekilde yaralandığını öne sürdü.