FİLİSTİNLİ Gençler ABBAS’a: GAZZE’ye Gel

Gazze’deki gençlerin oluşturduğu girişimin koordinatörü Muhammed Heniyye, “Filistin iç bölünmesi siyasi, ekonomik ve sosyal alanı etkileyecek, ulusal dokuya darbe indirecek noktaya geldi. Uzlaşı dosyasına ev sahipliği yapan Mısır’a teşekkür ediyoruz” dedi.

Gazze’de düzenlenen basın toplantısında konuşan Heniyye, Mısır’dan Gazze’deki konsolosluğunu ve Rafah kapısını açmasını istedi.

“Genç Girişim” adına yapılan açıklamada, Filistin’de sıkıntıları azaltmak ve ulusal birliği sağlamak için çaba gösteren Katar, Türkiye, Suudi Arabistan ile katkısı olan bütün ülkelere de ayrıca teşekkür ettikleri ifade edildi.

Elhamdallah başkanlığındaki hükümeti Gazze’deki görevini icra etmeye davet eden girişim, uzlaşı için Hükümet İdare Komitesi’ni fesheden Hamas hareketini de takdir ettiklerini kaydetti.

Basın açıklamasında girişim, Filistin hükümetinden ve Yüksek Seçim Kurulu’ndan başkanlık, parlamento ve belediye seçimleri için hazırlıklara başlamasını, FKÖ’nün de bütün Filistinlileri kapsayacak şekilde yeniden yapılandırılmasını istedi.