Filistinli Genç Yargısız İnfaz Sonucu ŞEHİT OLDU

Filistin Sağlık Bakanlığı, Es-Sevahir beldesi sakinlerinden 21 yaşındaki Suheyb Musa Meşhur Meşahira isimli gencin bu akşam Beytlahim’in güneyindeki Etzion Kavşağı yakınlarında otomobille çarpma eylemi girişiminde bulunduğu gerekçesiyle işgal güçlerince ateş açılarak şehit edildiğini söyledi.

Beytlahim’deki Filistin Kızılayı İlkyardım ve Acil Durumlar Müdürü Muhammed Avad yaptığı açıklamada, işgal güçlerinin Filistinli gencin kullandığı araca ateş açtığını ve Meşahira’nın şehit olduğunu ifade etti.

GÖZAT  Siyonist İsrail Filistinli Şehitlerin NAAŞLARINI KAYBETTİ

İşgal güçlerinin Filistinli gence Etzion Kavşağı yakınlarında otomobille çarpma eylemi girişiminde bulunduğu ve bir Yahudi yerleşimciyi yaraladığı gerekçesiyle ateş açtığı öne sürüldü.

İşgal rejimi medya kaynakları, Filistinli bir gencin Yahudi yerleşimcilerin toplanıp otobüs bekledikleri bölgede otomobille çarpma eylemi gerçekleştirdiğini ve yerleşimcilerden birinin yaralandığını, işgal güçlerinin eylemci genci etkisiz hale getirdiğini bildirdi.

GÖZAT  Kassam Mücahidi Çöken Tünelde ŞEHİT OLDU

İşgal rejimi medyası daha önceki haberlerinde Filistinli gencin yaralı olarak Kudüs’teki bir hastaneye kaldırıldığını ve durumunun ağır olduğunu belirtmişti.

Olayın ardından işgal güçlerinin Beytlahim kenti çevresinde güvenlik önlemlerini yoğunlaştırdığı, Beyt Ficar beldesi girişini geçici kontrol noktasıyla kapattığı kaydedildi.