FİLİSTİNLİ ALİMLER: Mezhep Fitnesinden Uzak, VAHDET İle İsrail’i Yeneceğiz

Filistin alimleri şurası,  Lübnan’da İslami ümmetten esir alınmış ve açlık grevinde olan Filistinlilerin yanında durmasını isteyerek, Siyonist düşmanın, Filistin milletine karşı yaptığı zulümler karşısında susmanın İslam ümmeti için utandırıcı olduğunu söyledi.

GÖZAT  Hamas: Barış ve Vahdetin Destekçisiyiz

Filistin alimleri şurası, Lübnan’da Filistinli esirlerin Siyonist rejimi hapishanelerindeki intifadasını desteklediğini belirtti.

Bu doğrultuda Filistinli alimler şurasının resmi sözcüsü Şeyh Muhammed Salih el-Mued şöyle açıklama yaptı: “İslam ümmetinden açlık grevi yapan esirlerimizin yanında durmasını istiyoruz. Düşmanı, direniş savaşçılarını tutuklaması ve hapse atması yönündeki kararlarından ötürü uyarıyoruz.”

GÖZAT  İntifada Konferansı "HEP BİRLİKTE FİLİSTİN'e DESTEK" Sloganıyla Başlıyor

Filistinli alim açıklamasını şöyle sürdürdü: “Siyonist düşmanın Filistin milletine karşı yaptığı zulümler karşısında susmak utançtır. Direniş savaşçılarını, düşman karşısında dimdik durup ellerinde olan tüm imkanları kullanarak Mescid-i Aksa’yı savundukları için tebrik ediyorum.”

Şeyh Muhammed Salih el-Mued açıklamasını şöyle bitirdi: “Direniş ve cihad ile sabır ve Vahdet ile aynı zamanda mezhebi fitneleri etkisiz hale getirerek, Allah’ın izni ile Siyonist rejime galip geleceğiz.”