Filistin’in NUFÜS Artışı Siyonistleri KORKUTTU

Filistin İstatistik Merkezi Başkanı Ala Aves’in yaptığı açıklamaya göre, 2017 yılındaki rakamlara göre, Batı Yaka ve işgal altındaki Kudüs’te 2 milyon 881 bin Filistinli ve Batı Yaka’da da bir milyon 889 milyon Filistinli yaşıyor.

Bu arada, işgal güçleri Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerinde çok sayıda eve baskın düzenleyerek 26 Filistinliyi gözaltına aldı.

Nablus’ta işgal güçleri Salim beldesi ve Belata Mülteci Kampı’nda iki genci gözaltına aldı ve Urif beldesine baskın düzenledi.

Görgü tanıkları işgal güçlerinin Salim beldesinde Akif Cemil İştiye’nin evine baskın düzenleyerek evde arama yaptığını ve oğlu Enes’i darp ederek gözaltına aldığını söyledi.

İşgal güçlerinin Belata Kampı’na baskın düzenleyerek Ziya Yusuf El-Mağribi’yi gözaltına aldığı ve evinde arama yaparak eşyalarına zarar verdiği ifade edildi.

El-Halil’de de işgal güçleri bu sabah erken saatlerde eski esir Vail El-Baytar’ın evine baskın düzenledi ve arama yaptığı evin altını üstüne getirdi.

Vail El-Baytar’ın kızı Beyan, işgal güçlerinin annesine ait 2015 model Skoda marka otomobile, aile üyelerinin cep telefonu ve bilgisayarlarına el koyduğunu söyledi.

Eski esirlerden Vail El-Baytar’ın işgal rejimi ve Filistin Yönetimi zindanlarında 7 yıldan fazla hapis yattığı kaydedildi.