Filistin Milletvekili: Amerika, Zaman Kaybı

Filistinli Milletvekili İbrahim Dahbur, Filistin Yönetimiyle Fetih hareketinin Amerikan yönetimine yeniden güvenip umut bağlamalarının zaman kaybından başka bir şey olmadığını belirterek, yeni Amerikan idaresinin eskisi gibi Filistin halkının hak ve hukuku aleyhine işgalciyi tutma ve destekleme politikasından vazgeçmeyeceğini, Filistin davasına yönelik politikasını asla değiştirmeyeceğini söyledi.

GÖZAT  Hamas'tan Mahmud Abbas - Trump Görüşmesine Tepki

Dahbur yaptığı basın açıklamasında, Amerikan idaresinin Filistin Yönetimi başkanı Mahmut Abbas ile görüşmesinin yeni bir şey getirmediğine dikkat çekerek, ABD idaresinin Filistin yönetiminden ön koşulsuz ve yerleşim birimlerinin durdurulmasını talep etmeden görüşmelere dönmesini ve direnişle savaşmasını istediğini ifade etti.

GÖZAT  Mahmud Abbas'ın Trump Görüşmesi YAPICIYMIŞ!!!

Dahbur yaptığı açıklamanın devamında, “Şu anda Filistin Yönetimine düşen, milyonlarca Filistinlinin dört gözle ve umutla beklediği birlikteliği sağlamak, vatan topraklarında ve kuruluşlarda gerçek ortaklığı sağlamak, işgalcinin uygulamalarına karşı güçlü bir cephe oluşturmak ve onu işgalin bedelini ödemeye zorlamak için yüzünü diri halkına ve halkın içindeki denge unsuru gruplara çevirmesi gerekir” dedi.

GÖZAT  Amerika Filistin-İsrail Sözde BARIŞ OYUNUNU TEKRAR BAŞLATIYOR

Dahbur yaptığı basın açıklamasını, “İşgal hükümeti değiştirilmesi veya ortadan kaldırılması oldukça zor işleri dayatırken ve gerçekleştirirken, bunun karşısında bizim ilkelerimize, varlık dayanaklarımıza ve toprağımıza yapışmamız gerekir. Canımıza da mal olsa yine bu topraklardan vazgeçmememiz gerekir” sözleriyle bitirdi.