Filistin Meclis Başkanından İran’a Teşekkür

Filistin Milli Meclisi Başkanı Selim Zanun, İslami Şura Meclisi’ne Filistin’in başkenti olarak Kudüs’te sanal büyükelçilik açma kararından dolayı teşekkür etti.

Dünya Kudüs Günü arifesinde bir bildiri yayımlayan Filistin Milli Meclisi Başkanı Selam Zanun, İran İslam Cumhuriyeti’nin bu hareketini, Kudüs’ün Filistin topraklarının bir parçası ve başkenti olarak tanınması ve Filistin milletinin kendi toprakları üzerinde hakimiyeti bakımından önemli bir adım olduğunu belirtti.

Zanun tüm Arap ve İslam ülkeleri ve diğer ülkelerden de İslami Şura Meclisi gibi benzer kararlar alarak ABD Başkanı Donald Trump’ın Kudüs’ü işgal altındaki topraklara ilhak etme kumpasına karşı çıkmalarını istedi

İslami Şura Meclisi milletvekilleri geçen Pazartesi günü siyonist rejim İsrail’in hasmane uygulamalarıyla mücadele yasasını onayladı. Yasada Dışişleri Bakanlığı yasanın onaylanmasından sonra altı ay içinde İran İslam Cumhuriyeti’nin Filistin’de sanal büyükelçilik veya konsolosluğunu açmak üzere gereken zemini hazırlamakla görevlendirildi.