Filistin İslami Cihad: Savaşı İsrail’in Derinliklerine Çekeriz

Filistin İslami Cihad hareketinin siyasi bürosunun üyesi, Siyonist rejimin Gazze’deki çatışmayı tırmandırmak istemesi halinde, Filistin direnişinin savaşı işgal altındaki Filistin’in derinliklerine kadar genişleteceği tehdidinde bulundu.

Halid el-Betaş bugün yaptığı açıklamada, “Filistin direnişi, işgal altındaki Kudüs şehrinin Şeyh Cerrah semtindeki Siyonistlerin saldırganlığı karşısında sessiz kalmayacak” dedi.

Betaş,  Gazze Şeridi’ndeki Filistin direnişinin, gerekirse ve Şeyh Cerrah semtindeki etnik temizliğe tepki olarak yeni bir savaş başlatmaya hazır olduğunu söyledi.

Filistin İslami Cihat Hareketi siyasi büro üyesi, Siyonist rejim tarafından Batı Şeria ve Kudüs’teki olaylar ışığında Gazze Şeridi’ne yönelik tehdidin, savaş ve direnişin birliğini gösterdiğini belirterek,”Gazze Şeridi’ndeki çatışmalar da bizi korkutmuyor.” dedi.

El-Betaş, Arap ve İslam ümmetini Şeyh Cerrah halkına yönelik Yahudileştirme ve etnik temizliği durdurmaya çağırdı.

Gazze Şeridi’ndeki direniş grupları, Gazze Şeridi’nin doğusunda Şeyh Cerrah sakinlerini desteklemek için Gazze Şeridi’nin doğusunda popüler, etkili ve güçlü bir eylem gerçekleştirme niyetindedir.

Bugün ikindi vakitlerinde, Batı Şeria’nın orta kesimindeki Ramallah şehrinin kuzeybatısındaki Peygamber Salih Köyü’nde meydana gelen çatışmalarda işgal güçleri tarafından gerçek mermiyle vurulan ve özgürleştirilmiş eski esirlerden olan Nihad Emin El-Berğusi’nin şehit olduğu haber verildi. 

Tıbbi kaynakların verdiği bilgilerde El-Berğusi’nin işgalcilerin saldırısında karnından yaralandığı ve hemen tedavi için Ramallah’taki El-İstişari Hastanesi’ne nakledildiği ancak kısa bir süre sonra şehit olduğunun haber verildiği ifade edildi.

El-Berğusi, henüz 17 yaşında olduğu sırada işgal güçleri tarafından esir alınmış ve iki yıl esaret hayatı yaşadıktan sonra özgürlüğüne kavuşmuştu.