Filistin İslami Cihad: İki Devletli Çözüm İSRAİL PROJESİDİR!

İslami Cihad Hareketi Siyasi Ofis Üyesi Muhammed Hindi, önceki gün Gazze’de düzenlediği basın toplantısında, İslami Cihad Hareketi Genel Sekreteri Dr. Ramazan Abdullah Şallah’ın Filistin Yönetimi karşıtı çıkışına destek verdi.

Gazze Şeridi’nde Filistin (Gençlik) Media Birliği tarafından düzenlenen seminerde konuşan Hindi, “İki devletli çözümü İsrail projesidir. Buna rağmen İsrail projeyi uygulamakta başarısız oldu” dedi.

GÖZAT  İsrail İlişkileri İSLAM DÜNYASI'na İHANETTİR

İki Devletli Çözüm İsrail Projesi

“İsrail bu projeyi Batı için slogan olarak kullanmak amacıyla başlattı ancak gerçekte Batı Şeria’da her gün geniş Filistin topraklarına el koyuyor” ifadelerini kullanan Hindi, Filistin-İsrail çatışmasında İsrail’in sunduğu ve aralarında iki devletli çözümünün da yer aldığı tüm seçeneklerin uygulanmasının zor olduğunu kaydetti.

Bazı İslam ve Arap ülkelerinin Siyonist İsrail’le ilişkileri normalleştirmesine tepki gösteren Hindi “İsrail, herkesin düşmanıdır. Hiç kimsenin dostu olamaz.  Çünkü İsrail, bölgeye hegemonya kurma projesidir” dedi.

GÖZAT  Hamas: İsrail İle Müzakere Boşuna, TEK YOL DİRENİŞ

Arap Dünyası İsrail’e Karşı Durmalı

Hindi Ortadoğu ve İslam Ülkeleri için de “Arap dünyasının içerisinde bulunduğu perişan durumunu anlıyoruz. Bu durumun gölgesinde Filistin direnişinin, düşman İsrail’e karşı çarpışmak olan görevi korumasını istiyoruz” sözlerine yer verdi.

Gazze sınırına uluslararası güç konuşlandırılması dahil Siyonist karar mercilerinin sızdırdığı savaş tehditlerinin, direnişi hedef alan psikolojik savaşın bir parçası olduğunu ifade eden Hindi, her durumda da direnişin Siyonist işgal güçlerine karşı savaşa hazır olması gerektiğini söyledi.

GÖZAT  İsrail Gazetesi: Netanyahu - Arap Rejimleri Gizli Görüşmesini İfşa Etti

Filistin Kurtuluş Örgütü (FKÖ) Reform Yapmalı

6 milyonu aşkın Filistinlinin ülke dışında yaşadığını belirten Hindi, sendika, oda ve dernek sahibi Filistinlilerin tek bir  çatı altında bir araya gelerek Filistin davasının hedefleri doğrultusunda çalışmalarını istedi.

Hindi, Filistin Kurtuluş Örgütü’nün felce uğramasının, sendika ve dernek çalışmalarını etkilediğini bundan ötürü öncelikli olarak Filistin Kurtuluş Örgütü’nde reformların gerçekleşmesi gerektiğini söyledi.

GÖZAT  Mahmud Abbas Yönetimi 2016'da Da Direnişe Karşı Durdu

Hamas’ın Yeni Gazze Lideri Yahya Sinvar

Hindi, Hamas Hareketi’nin yeni Gazze sorumlusu Yahya es-Sinvar ile ilgili basında çıkan olumsuz haberler hakkında “Filistin direnişini, teröre karşı savaş kapsamına sokmak amacıyla Batıya yönelik İsrail propagandasıdır. İsrail bu basın saldırısıyla, ‘Hamas’ın yönetimine bir teröristi getirdiği’ söylemini yayarak Hamas’a savaş açmayı hedefliyor” diye konuştu.