Filistin İntifadasına Destek Konferansı GERÇEK BİR ZAFERDİR

Abbas Zeki El-Meyadin kanalına verdiği röportajda şunları söyledi:

‘İran ve Hizbullah Filistin’in destekçisidir. Arap ülkelerinin Siyonist Rejim karşısındaki etkisiz durumu Amerika’nın bu ülkelere olan hakimiyetinin bir sonucudur.

Ama İran ve bu ülkenin uzay ve silah alanlarındaki durumu ve Hizbullah ve direnişin varlığı, Siyonist Rejimi bir eyleme kalkışmadan önce onun sonuçlarını düşünmek zorunda bıraktı.

Arap medyasının İran’a saldırmasının amacı ve bu ülkenin tehlikeli olduğu konusunun büyütülmesi, bölgedeki gerçeklerle karşı karşıya kalmaktan kaçmak içindir.’

Abbas Zeki Arapların Filistin meselesine olan desteğinin remi olarak mümkün olmadığını belirterek şu ifadelerde bulundu:

‘Bu destek özellikle Trump hükümetinin gölgesinde Amerika’nın onlar için belirlediği çizginin ötesine geçmemektedir ve Amerika ile birlikte olan bir kişi Filistin halkına hizmet edemez.

Amerika düşmandır ve İsrail bu düşmanın araçlarından biridir.’

Filistinli bu yetkili Arap ülkelerinden Siyonist Rejim ile ilişki kurmamalarını isteyerek şunları söyledi:

‘Siyonist Rejim Başbakanının en iyi ilişkilerinin Arap ülkeleriyle olduğu yönündeki ifadelerine hiçbir Arap ülkesinin tepki göstermemesine şaşırıyorum.

Filistin liderliğinin siyasi komite aracılığı ile en kısa zamanda uygulayacağı 22 çözüm yolu var ve bunlardan biri, Siyonist Rejimin resmi olarak tanınmasından vazgeçilmesidir.

Şu an yaşanan olaylar Osla Anlaşması dışındadır ve özellikle Siyonist Rejimi endişelendiren bir konu olan yerleşke yapımına itiraz konusunda eylemde bulunacağız.’

Abbas Zeki Filistin içerisindeki ihtilaflar hakkında da Katar’ı Filistin’in iç işlerine müdahalede bulunmakla suçladı ve Katar’ın müdahalelerinin ihtilafların artmasına neden olduğunu söyledi.

Fetih Hareketi Merkezi Komite Üyesi Abbas Zeki, ‘Filistin’in, Mısır ve Arabistan ile ilişkisi ülkeler arasındaki ilişkilere ve karşılıklı menfaatlere dayanmaktadır ama İran ile olan ilişkiler İsrail’i rahatsız etmektedir’ ifadesinde bulundu.

Uluslararası Filistin İntifadasını Destek Zirvesinin altıncı oturumu 80 ülkeden heyetlerin katılımıyla Salı ve Çarşamba günleri Tahran’da düzenlenecektir.