FİLİSTİN Halkı, Yine Meydanlara İndi!

Batı Yaka’nın çeşitli bölgelerinde öğle saatlerinde düzenlenen yürüyüşlere işgal güçlerinin sert bir şekilde müdahalesi sonucu çok sayıda Filistinli yaralandı.

Ramallah’ın kuzeydoğusundaki El-Muğayyir köyünde düzenlenen yürüyüşe işgal güçlerinin müdahalesi sırasında üç kişi gerçek mermiyle yaralanırken birçok kişi de işgal askerlerinin attığı bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendi.

İşgal güçlerinin İbrahim El-Halil Camii katliamının 25’inci yıldönümü münasebetiyle El-Halil’de düzenlenen yürüyüşe müdahale etmesi üzerine Filistinlilerle işgalciler arasında çatışmalar yaşandı.

Filistin Sağlık Bakanlığı, El-Halil’deki çatışmalar sırasında bir çocuğun yaralandığını açıkladı.

İşgal güçlerinin Bel’in’deki haftalık barışçıl yürüyüşe müdahalesi sırasında da onlarca Filistinlinin işgal güçlerinin attığı bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilendiği kaydedildi.

İşgal güçlerinin Na’lin beldesinde ırkçı ayrım duvarını ve Yahudi yerleşimini protesto için her hafta Cuma namazından sonra düzenlenen barışçıl gösteriye de sert bir şekilde müdahale ettiği bildirildi.

Görgü tanıkları, işgal güçlerinin ırkçı ayrım duvarına doğru yürüyen göstericilerin üzerine göz yaşartıcı bomba yağdırdığını belirtti.