FİLİSTİNLİ Gençler, Ebu Dis’te İŞGAL Güçleriyle Çatıştı!

İşgal güçleri Kudüs kentinin doğusundaki Ebu Dis beldesinde Filistinli iki çocuğu gözaltına aldı ve bir kişiyi de yaraladı.

Yerel kaynaklardan elde edilen bilgilere göre, bu sabah işgal güçlerinin Kudüs Üniversitesi çevresine baskın düzenlemesinin ardından Ebu Dis beldesinde Filistinli gençlerle işgal güçleri arasında çatışmalar yaşandı.

Kaynaklar, üniversite kampüsü çevresine baskın düzenleyen işgal güçlerinin yoğun bir şekilde ses bombası ve göz yaşartıcı bomba atmaya başladığını bildirdi.

İşgal güçlerinin Ebu Dis beldesinde bir okula da baskın düzenlediği ve söz konusu okulun çevresinde de çatışmaların yaşandığı ifade edildi.

Filistin Kızılayı ilk yardım ekiplerinin çatışmalar sırasında işgal güçlerinin attığı bombalardan çıkan yoğun gazdan etkilenerek bayılan bir kişiye müdahalede bulunduğu kaydedildi.

Çatışmalar sırasında Filistinlilerden bazılarının da müdahale gerektirmeyecek kadar hafif bir şekilde yaralandığı belirtildi.

Filistin irtibat görevlisi, işgal güçlerinin 15 yaşındaki İzzeddin Halil Muhsin ve aynı yaştaki Sami Muhammed Abdullah Ceffal’i gözaltına aldıktan sonra beldeden ayrıldığını açıkladı.