Filistin Direnişinden Kasım Süleymani İçin Taziye…

Filistin Direniş Gruplarından Hamas, İslami Cihad, Nasır Selahaddin Birlikleri, El-Aksa Şehidleri, Ebu Ali Mustafa Birlikleri, Hareketül Mücahidin ve Cephetu Şabiye General Kasım Süleymani’nin şehadetini başta İran Dini Lideri Seyydi Ali Hamaney’e olmak üzere İran ve tüm İslam Ümmetine tesliyet ve tebrik temennilerini sundular.

İslami Direniş Hareketi Hamas, Amerika’nın saldırısında şehit edilen General Kasım Süleymani ve diğer şehitler için başsağlığı diledi. Hareket taziye için yayınladığı bildiride, bölgede İsrail’e hizmet eden Amerika’nın yeni suçlar işleyerek gerginlik yaratmaya devam ettiği ifade edildi.

Amerika’nın düşmanca davranışlarının halkların çıkarları, özgürlükleri ve istikrarına bakılmaksızın çatışmayı körüklediğini vurgulayan Hamas, bölgede akan kanın tüm sorumlusunun ABD olduğunu vurguladı.

Filistin davasını çeşitli alanlarda destekleyen Kasım Süleymani’nin Filistin Direnişi için önemli rol oynadığı belirtilen açıklamada, “Süleymani İran’ın en önemli askeri liderlerinden biridir” dendi.

Kassam Tugayları liderleri de Kasım Süleymani ve şehit kardeşleri için bir taziye mesajı yayınladı. Mesajda, “Direniş Ekseni Filistin’i kalbi ve vicdanında taşıyan cesur bir liderini kaybetti” ifadeleri kullanıldı.

İslami Cihad Hareketi ise, şehid Komutan Kasım Süleymani’nin savaş hattında Siyonist- Amerikan düşmanın saldırısıyla şehit edildiğini belirterek, “Bu düşmana karşı savaşta birlikte yürüyeceğiz” açıklamasında bulundu.

Filistin Kurtuluş Cephesi liderliği de, General Kasım Süleymani’nin Filistin ve ümmetin şehidi olduğunu belirterek, bu şehadetin kurtuluş yolunda tarihi bir dönüm noktası olacağına işaret etti.

Açıklama şöyle devam etti “Siyonist-Amerikan düşmanın suikast kararı, ümmetin düşmanlarının projeleri için yıkıcı sonuçlar doğuracak siyasi bir intihardır. Direniş Ekseninin buna cevabı ümmet düşmanlarını hezimete uğratacak stratejik bir fethin başlangıcı olacaktır.”