Filistin Direnişi, İsrail’e 1 Hafta Mühlet Verdi

Gazze Şeridindeki Filistinli gruplar Siyonist Rejim İsrail’e ateşkes anlaşması çerçevesindeki taahhütlerini yerine getirmesi için bir hafta kadar mühlet tanıdılar.

El Ahbar gazetesinin verdiği habere göre Katar’ın Siyonist Rejim müsaadesi ile geçmişte her daim zamanında Gazze Şeridine ödenen mali yardım bir hafta kadardır gecikmiş.

Filistinli gruplar ise bunun Siyonist Rejimin ateşkesin anlaşması hususunda geri adım göstergesi olduğunu söyleyip şu açıklamada bulunmuşlardır:

“Bu sürecin devam etmesi halinde bu rejime karşı baskı araçlarını kullanacağız.”

Son iki gün içerisinde Geri Dönüş Yüksek Komitesi saha birlikleri yeniden yakan balonları işgal topraklarına gönderiyorlar. Ancak şimdiye dek bu balonlar sırf uyarıcı mahiyet taşıyıp patlayıcı içermemektedir.

Filistinli grupların tehditlerine paralel olarak Siyonist Rejim İHA’ları da roketleri ile Gazze Şeridi semalarında devriye geziyorlar.

Haziran 2020’de Siyonist Rejim medyası BMT denetimi altında ateşkesin sağlandığını böylece işgal topraklarına yakan balonların gönderilmesinin durdurulduğu haberini vermişti.

Bu anlaşmada Filistinlilerin balık avlarının arttırılması ve Gazze Şeridi’ne mali ve yakıt yardımları ve kargolarının ulaştırılmasına izin verilmişti.