Filistin Direnişi, İşgal Topraklarına Füze Yağdırıyor

Hamas’ın silahlı kanadı İzzeddin el-Kassam Tugayları, işgalci rejimin sivillere yönelik katliamlarına tepki olarak Tel Aviv’i ve işgal altındaki toprakları füze bombardımanlarıyla hedef aldığını bildirdi.

Gazze Şeridi’ndeki Filistinli direniş gruplarının işgalcilere ve Gazze çevresindeki Siyonist yerleşim yerlerine yönelik başlattığı Aksa Tufanı operasyonu devam ediyor.

Kassam Tugayları, işgalci rejimin sivillere yönelik katliamlarına tepki olarak Tel Aviv’i ve işgal altındaki toprakları füze bombardımanlarıyla hedef aldığını duyurdu.

İşgal medyasına göre Tel Aviv, Aşdod, Gush Dan ve Rişon LeTsiyon’da sirenler çaldı, insanlar sığınaklara kaçtı.
Bu arada Ben Gurion havalimanı yakınlarına bir roket düştü.

Siyonist rejim İsrail de geçen 15 günde 308 askerlerini  kaybettiklerini söyledi.

Bu arada BM Genel Sekreteri Antony Guterres yeniden Gazze’de ateşkes sağlanmasını isterken, İsrail rejimi Gazze’ye yakıt girişine izin vermeyeceğini söyledi, Filistin Sağlık Bakanlığı da, yakıt olmayışından dolayı hastanelerin gerçek tehlike ile karşı karşıya kaldığını belirtti.

Kuveyt Veliaht Prensi de, Gazze gelişmelerinin dünya için tehlikeli sonuçları olacağı uyarısında bulunurken Irak Başbakanı Şiya Sudani, Gazze’nin soykırıma maruz kaldığını, ablukanın derhal kaldırılmasını vurguladı. Filistin Özerk Teşkilatı Başkanı Mahmut Abbas da Filistinlilerin kendi evlerini terk etmeyeceğini kaydetti./