Filistin DİRENİŞ Grupları: KUDÜS’te İsrail’e Yer YOK!

Gazze’de ortak basın açıklaması yapan Hamas, İslamî Cihad, Halk Kurtuluş Cephesi ve Demokratik Cephe Filistin halkından Mescidi Aksa’daki haklarını ve varlıklarını göstermek için bu kutsal mabede akın edip burada yoğun bir şekilde bulunmalarını istediler.

Kudüs halkının yanında olduklarını ifade eden gruplar, halka dokunmaması konusunda işgalciyi uyarıp; halka, murabıtlara ve eylem yapanlara saldırması halinde direnişi üzerine düşeni yapmaya, saldırılarına karşı koyma sorumluluklarını yerine getirme ve misillemede bulunma zorunda bırakacağını hatırlattılar.

İşgal altındaki topraklarda, Filistin dışında ve mülteci kamplarında yaşayan Filistinlilere seslenen gruplar Siyonist Rejime karşı Mescidi Aksa’ya destek için öfkelerini göstermelerini talep ettiler.

Gruplar basın toplantısında “Siyonistlerin anlamak istemedikleri husus şudur: Onların Kudüs’te yeri yoktur. Kudüs asla onların başkenti olmayacaktır. Bu konuda ısrar ederlerse bilsinler ki burası onların başkenti değildir ve onların kirli planlarının mezarı olacaktır” ifadesini kullandılar.