FİLİSTİN Direnişinden BÜYÜK DÖNÜŞ Çağrısı

Filistinli gruplar, milli ve İslami güçler, gençlik toplulukları Filistin’in her bölgesinde yarın yapılması planlanan Toprak Günü anma etkinliklerine kalabalık bir şekilde katılma çağrısında bulundu.

Ramallah’taki milli ve İslami gruplar, Filistinlileri Toprak Günü münasebetiyle yarın Ramallah kent merkezinde düzenlenecek yürüyüşe katılmaya ve işgal güçleriyle temas noktalarına, özellikle de Beit El kontrol noktasına gitmeye davet etti.

İntifada Gençliği Koalisyonu da Filistinlileri yarın Toprak Günü anma etkinliklerine katılmaya, Batı Yaka’nın tüm bölgelerinde işgal güçleriyle temas noktalarına giderek çatışmaya girmeye çağırdı.

Koalisyon, yarınki gösterilerin “Taşını al, molotofunu al, işgalciye karşı devrimi ateşle” sloganıyla gerçekleştirileceğini bildirdi.

Cuma namazından sonra Nablus-Cenin arasındaki boşaltılan Homeş Yahudi Yerleşkesi önünde gösteri düzenlendi ve yarın Havara kontrol noktasında gösteri çağrısı yapıldı.

Filistin Parlamentosu üyesi milletvekili Halid Tafiş, işgalcilerin planlarına karşı Toprak Günü etkinliklerine katılmanın milli bir görev olduğunu söyledi.

Filistin Girişimi Hareketi Genel Sekreteri milletvekili Mustafa El-Bergusi de Toprak Günü’nün Filistinliler için birlik ve bütünlük günü olduğunu kaydetti.

El-Bergusi, Gazze halkından yarın sınır bölgesinde gerçekleştirilecek milyonluk yürüyüşe katılmasını isteyerek, Filistinlilerin gösterilerinin Trump ve Netanyahu’ya cevap olduğunu ifade etti.

Fetih Hareketi üyesi kadın milletvekili Necat Ebu Bekir de Filistinlilerden yarın Toprak Günü gösterileri için sokağa çıkmalarını istedi.