GAZZE’deki GECE Eylemlerinde 4 Filistinli Yaralandı

Görgü tanıklarının verdiği bilgide sınırda yapılan faaliyetlerde gençlerden birinin işgal güçlerinin ateşiyle yaralandığını söyledi.

Gazze’deki Şifa Tıp Merkezine bağlı Acil Durum ve Karşılama Müdürü Eymen Es-Sehbani ise işgal güçlerinin ateşiyle yaralanan üç gencin hastaneye getirildiğini ifade etti.

Büyük Dönüş Yürüyüşleri kapsamında geceleri de gösteriler yapan Filistinli gençler işgal askerlerinin sürekli teyakkuzda kalmalarını sağlamak, morallerini bozmak, yıpratmak, onları yormak ve bocalamalarını sağlamak için lastik yakıyor, yüksek sesle devrimci marşlar söylüyor, megafonla alarm sesi çıkarıyor veya tel örgülere yakın yerlerde mevzilenen askerlere lazer ışıklar tutuyorlar.

30 Mart’ta başlayan Büyük Dönüş ve Kuşatmayı Kırma Yürüyüşlerinde gençler işgal askerlerine yönelik yeni direniş yöntemleri geliştirerek faaliyetlerine devam ediyorlar.

İşgal gülerinin silah kullanılmayan ve tamamen sivil olan faaliyetlere saldırmaları soncu şimdiye kadar 208 kişiyi şehit oldu, 22 bin kişi de yaralandı.