FİLİSTİN Diasporası BAHREYN Rejiminin İSRAİL Ziyaretini Kınadı

Boykot Komitesi Başkanı Zahir Beyravi, konuyla ilgili yaptığı açıklamada, ümmetin Kudüs için ayağa kalktığı bir vakitte gerçekleştirilen ziyaretin çok tehlikeli olduğunu söyledi.

Heyetin işgal rejimine Bahreyn Kralı’nın dostluk ve barış mesajını taşıdığına dikkat çeken Beyravi, Bahreyn halkının işgal rejimiyle ilişkilerin normalleştirilmesine karşı olduğunu ve heyetin Bahreyn halkını temsil etmediğini ifade etti.

Beyravi, Bahreyn heyetinin işgal rejimiyle işbirliği yaparak işgal altındaki Filistin topraklarına gerçekleştirdiği ziyaretin Bahreyn halkının imajına da zarar verdiğini belirtti.

Ziyaretin Bahreynli bazı yetkililerin işgal rejimiyle karanlık çıkar ilişkilerinin neticesi olduğunu kaydeden Beyravi, Kudüs’e Siyonistlerle birlikte giden heyet üyelerinin utanmazlıklarını eleştirdi.

Bahreyn heyetinin Mescid-i Aksa’ya girmesine Kudüs halkının izin vermediğine dikkat çeken Beyravi, heyetin Gazze Şeridi ziyaretini de Gazzeli gençlerin tepkileri sonucu iptal etmek zorunda kaldığını bildirdi.