Filistin Alimler Birliği: KUDÜS İçin Tek Yol SİLAHLI DİRENİŞ

Filistinli Alimler Birliği Sözcüsü Dr. Muhammed Salih Mevud Amerika’nın Kudüs girişimi hakkında İran basınına verdiği demeçte bu konuda tek çıkış yoluınun Silahlı Direniş olduğunu belirtti ve ayrıca aşağıdaki konulara vurgu yaptı.

Arap Ve İslam Ümmeti Uyanık Olmalı

Dr. Mevud, Trump’ın Filistin’in işgal edildiği Nekbe Günü’nde ABD Büyükelçiliğinin Kudüs’e taşınma kararı hakkında; bu girişimin Filistinliler, Araplar ve tüm Müslümanların duygularına yapılmış açık bir saldırganlıktan ibaret olduğu için Arap ve İslam ümmetinin Kudüs’ü savunması, Filistin ve Filistinlilere yönelik komplolara karşı uyanık olmaları gerektiğinin altını çizdi.

Siyonistler ile ilişkilerini normalleştiren Arapların aslında Trump’un Kudüs kararı için yeşil ışık yakıp, Filistin’i sattıklarını ifade etti.

Arap Rejimleri, Siyonistler Karşısında Teslimiyete Son Vermeli

ABD’nin Kudüs’e karşı bu saldırgan girişimine tepki ile ilgili olarak Filistin Alimler Birliği Sözcüsü; karşılık ve tepkinin intifada ve silahlı mücadele olması gerektiğini, ayrıca Siyonist düşman ile ilişkilerin normalleştirilmesi durdurulması gerektiğini ifade etti.

Son günlerde Netanyahu’nun Kudüs’te Kıyamet Kilisesine vergi uyguladığına dikkat çeken Mevud, ancak onların Kiliseyi kapatarak, Netanyahu’yu kararından vazgeçirdiklerini hatırlattı. Trump’ın Arapların Filistin’e destek vermediğini ve hatta birçoğunun Siyonist rejimin uşağı haline geldiğini bildiğini ifade eden Filistinli alim, Nekbe Günü’nün kendilerine Siyonistlere karşı silahlı cihat ve mücadeleyi terk etmemeleri gerektiğini hatırlattığını kaydetti.

İslam Ülkelerinin Filistin’e Desteği

Filistin Alimleri Birliği Sözcüsü; İran’ın Filistin’e destekteki rolü hakkında ise; İran’ın Filistin meselesi ve Filistin direniş gruplarına mezhepleri arasında hiçbir fark ve ayrımcılık gözetmeden yardım eden tek ülke olduğunu belirterek, Ayetullah Seyyid Ali Hamanei’nin liderliğindeki İran’ın tüm yaptırımlara rağmen direniş gruplarına her türlü destek verip bu yolda bedel ödediğini belirtti.

Salih Mevud İran’ın gerçekten Filistin’in işgalden kurtarılmasını isterken, hain Arap Rejimlerinin Siyonistlerle düşmanlık yerine İran ile savaştığını ve sanki Siyonist düşmanı kurtarma peşinde olduklarını ifade etti. Mevud Bu nedenle, İran’ın Filistin’e destek rolünün ayrıcalıklı olduğunu ve İmam Humeyni’nin İslam İnkılabının başından itibaren, Filistin meselesini ön plana aldığını kaydetti.

Özerk Teşkilat, Düşmana Boyun Eğmiş

Filistin Alimleri Birliği Sözcüsü sözlerinin devamında, Filistin’in iç sorunlarına işaretle, Filistin Özerk Teşkilatı’ndan Siyonist düşman ile ilişkilerini kesip, müzakereler ve güvenlik işbirliğine son vermesini istedi.

Bu teşkilatın düşmanın isteği karşısında teslim olup, işgali altında olduğunu bildiklerini söyleyen Dr. Mevud; Özerk Teşkilat Başkanı’nın Batı Şeria’ya giriş çıkış için Siyonist sınır kapılarını kullandığını kaydetti.

Dr. Mevud sözlerin son kısmında, İslami birliğe vurgu yaparak, İslami Halk Direniş güçlerinin Filistin’in kurtarılması için kurulmasını temenni etti. İran’ın desteklerinin ve Filistin’in bekası için çalışmalarının takdire şayan olduğunu ifade etti.