Facebook İle Siyonizm Kelimesini Yasaklama Girişimi

Eğer Siyonizm, Yahudilik ile özdeşleştirilirse, Filistinliler üzerinde amansız bir baskı oluşacaktır.

Sanal dünyadaki insan hakları aktivistleri, Facebook’un Siyonizm’in eleştirilmesine karşı getireceği düşünülen yasağa itiraz etmek için bir kampanya başlattı.

El Arabi’nin naklettiği habere göre; sanal dünyadaki insan hakları aktivistleri, Facebook’un Siyonizm’in eleştirilmesine getireceği yasağa itiraz etmek amacıyla bir kampanya başlattı.

Aktivistlere göre böyle bir yasanın onaylanması durumunda Siyonizm kelimesinin eleştirilmesi toplumda nefret söylemini yaymak olarak kabul edilecek ve bu kelimeyi eleştiren kullanıcının hesabı da engellenecek.

İşgal rejimi tarafından desteklenen ve Siyonist örgütlerin üzerinde çalıştığı bu girişime tepki olarak başlatılan kampanyaya “Facebook, (bu konu hakkında) Diyaloğa İhtiyacımız Var” adı verildi.

Facebook şirketinin Şubat ayı sonuna kadar bu konu ile ilgili açıklama yapması bekleniyor. Facebook’un bu projeyi onaylaması durumunda Siyonizm ve Yahudilik eş değer kabul edilecek.

Bu da uluslararası alanda Filistinlilerin haklarına doğrudan etki edecek ve işgalci İsraillilerin Filistinlilere baskılarının artmasına imkan sağlayacaktır.

Facebook’un söz konusu kararına karşı başlatılan kampanyada da vurgulandığı gibi; ilahî bir din olan hakiki Yahudilik ile, taraftarlarının kendilerinde bir ülkeyi işgal etme ve soykırım yapma hakkı görmesine yol açan uğursuz bir düşüncenin ürünü olan Siyonizm’in ayrımının bir an önce yapılması gerekmektedir.