Maaşları Kesilen Eski ESİRLER Açlık Grevine Başlıyor

Ramallah şehrinde düzenledikleri basın toplantısında esirler, olup bitenlerin Filistin halkıyla, esir hareketine ve esirlerin mücadelesine karşı bir zulüm olduğunu belirterek, cumartesi günü saat 20:00’da açlık grevine başlayacaklarını ilan ettiler.

Esirler adına basın toplantısında konuşan eski esirlerden Mansur Şemasine, açlık grevinin iki aşamada yürütüleceğini, ilk aşamada yemek yenilmeyip sadece su ve sıvı içeceklerle yetineceklerini, ikinci aşamasa ise sıvıları da bırakacaklarını ve sadece su ve tuzla yetineceklerini ifade etti.

Özgürlerin Vefası esir takası anlaşmasında gözcü olması nedeniyle Mısır’dan meselelerine müdahil olmasını isteyen esirler, Filistinli gruplardan da bu konuda tavır ortaya koymalarını ve esir hareketine destek vermelerini istediler.

Maaşlarının kesilmesinden Filistin Yönetimi’ni sorumlu tutan esirler, içlerinde hasta ve yaşlıların da olduğunu belirterek, maaşlarının geri verilmesini talep ettiler.

Şemasine konuşmasının sonunda, “Biz paralı asker değiliz, eşkıya da değiliz. Terörist olmadığımız gibi suçlu insanlar da değiliz. Biz bu ülkenin çocuklarıyız. Bize verdiğiniz maaş sizin özel malınız değil. O bizim hakkımız” dedi.