Esir KASSAM Komutanı: SABIR İle Direnişe Devam

Komutan Abbas Es-Seyyid, Filistin halkına gönderdiği mektubunda, “Açlık grevi eylemini sürdürmekten başka seçeneğimiz yok. Sabır ve direnişle hurma ağacını sallayacağız ki Allah’ın izniyle üzerimize zaferin yaş hurmaları dökülsün” dedi.

GÖZAT  AÇLIK GREVİNDEKİ 155 Filistinli Esir HASTANELİK Oldu

Düşmanların kalplerinin taştan daha katı olduğunu ve Filistinli esirlerin çektikleri acılardan zevk aldıklarını kaydeden Es-Seyyid, işgalci düşmanın ancak esirlerin taleplerine boyun eğmesini sağlayacak güç kullanma ve kayıp verdirme dilinden anladığını söyledi.

Açlık grevindeki esirlerden bazılarının çok zor durumda olduklarını belirten Es-Seyyid, esirlerin ve özellikle de yaşlıların açlık grevinin oldukça tehlikeli bir aşamaya girmek üzere olduğunu bildirdi.

GÖZAT  MESCİDİ AKSA Temizliğine Filistinlilerden Yoğun İlgi

Abbas Es-Seyyid, açlık grevindeki esirlerin simge isimlerinden Ahmed Saadat’ın 65, Nail El-Bergusi’nin 60, Mervan El-Bergusi’nin 58 ve Kerim Yunus’un 56 yaşında olduğunu hatırlattı.

Herkesin bu kritik aşamada esirlere destek olması gerektiğini dile getiren Es-Seyyid, herkesin üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmesini isteyerek, “Esirler size emanet” dedi.