El-Mısri: Esir Takasında Bölge Ayrımı Olmayacak

Milletvekili Müşir El-Mısri, Gazze’deki Kızılhaç binası önünde düzenlenen esirlere destek etkinliğinde yaptığı konuşmada, Filistin halkının sabırsızlıkla esir değişimi anlaşmasını ve işgal zindanlarının boşaltılmasını beklediğini söyledi.

Esirler davasının tüm Filistinlileri birleştiren bir dava olduğuna dikkat çeken El-Mısri, Hamas’ın esirler davasının güçlendirdiği birlik ve bütünlükten yana olduğunu dile getirdi.

El-Mısri, işgal rejiminin bir önceki esir takasını sadece Gazze Şeridi ve Batı Yaka’dan olan esirlerle sınırlandırarak Kudüs’ten ve 1948’de işgal edilen topraklardan, Ürdün’den ve Golan’dan olan esirleri takas dışında tutmak istediğini fakat bunun Hamas tarafından reddedildiğini ifade etti.

Şeyh Raid Salah’a selamlarını gönderen El-Mısri, dokuz aylık hapis süresinin büyük çoğunluğunu tek kişilik hücrede geçiren Şeyh Raid Salah’ın sabrına ve fedakârlığına övgüde bulundu.

Hamas’ın askeri kanadı İzzeddin El-Kassam Tugayları, en az dört işgal askerinin elinde olduğunu açıklamış fakat askerlerin durumu hakkında herhangi bir bilgi vermekten kaçınmıştı