Netanyahu’dan Alman Bakana BOYKOT TEPKİSİ!

İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu, ülkesini ziyaret eden Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel’in İsrailli insan hakları örgütleri Sesizliği Bozma (Breaking the Silence) ve B’tselem’i ziyaret etmesi halinde kendisi ile görüşmeyeceğini söyledi.

GÖZAT  Almanya'dan Yahudilere Garanti

İsrail basınında yer alan haberlere göre Netanyahu, Gabriel’in söz konusu insan hakları örgütlerini ziyaret etmesi durumunda kendisiyle bugün yapacağı görüşmeyi iptal etme tehdidinde bulundu.

Alman Bakan’dan RED!

Söz konusu İsrailli insan örgütleriyle görüşmesini iptal etmeyeceğini söyleyen Alman Dışişleri Bakanı Gabriel ise Netanyahu’nun kendisi ile görüşmeyi reddetmesinin talihsizlik olacağını belirtti.

GÖZAT  Almanya'dan Yahudilere Garanti

Konuyla ilgili Alman televizyon kanalı ZDF’ye konuşan Gabriel, “İsrail Başbakanı’nın Almanya’yı ziyaret ederek hükümeti eleştiren kişilerle görüşmek istediğini ve bizim kendisine bunun mümkün olmadığını söylediğimizi düşünün. Böyle bir şey düşünülemez. Sadece hükümetin bakanlıklarında bulunan kişilerle görüşürseniz hiçbir ülkede asla resmin bütününü göremezsiniz.” değerlendirmesinde bulundu.

GÖZAT  Filistin Yönetiminden Almanya'ya Çağrı

Siyonist Netanyahu’nun, İsrail’in Avrupa’daki en yakın müttefiki konumundaki Almanya’nın Dışişleri Bakanı ile görüşmeyi reddetmesinin iki ülke arasında gerilimi tırmandırması bekleniyor.

Almanya Dışişleri Bakanı Gabriel’in bugün İsrail Cumhurbaşkanı Reuven Rivlin’in ve Filistin Başbakanı Rami Hamdallah ile bir araya gelmesi bekleniyor.