El-Hayye: Filistin’in Özgürlüğü Yakın

Hamas liderlerinden Halil El-Hayye Filistin halkının geçmiş yıllarda sahip olduğu imkânları feda etmekten kaçınmadığını belirterek, bu halkın sahip olduğu iman ve bağlı olduğu toprağa sımsıkı sarıldığını, Filistin’e alternatif hiçbir vatana razı olmayacağını söyledi.

GÖZAT  Yahya Sinvar: Ahmed Yasin, Özgürlük Projesini İnşa Etti

Bugün Gazze’nin Han Yunus şehrindeki Ziyad El-Ensari Camiinde hutbe veren Hamas lideri El-Hayye, Filistin halkının Filistin dışında yerleştirilmesine karşı olduklarını belirterek, Filistinli mülteciler için Filistin dışında alternatif vatan olamayacağını ifade etti.

GÖZAT  Karikatür: Filistinli Esirlerin ÖZGÜRLÜK UMUTLARI ÖLMÜYOR

Cami yapımı ve camilerde ibadet etmenin özgürlük ve zafer nesillerini inşa etmek için önemli olduğuna dikkat çeken El-Hayye, camilerin halkın dinine ve vatanına bağlı olduklarının kanıtı olduğunu, Mescidi Aksa’nın özgürleştirilmesinin kesin olduğunu ve bunun yakın olmasını umut ettiklerini kaydetti.

GÖZAT  Filistin Özgürleşmedikçe, Afrika Özgür Hissetmeyecek

El-Hayye, Filistin halkının direnişin arkasında durduğunu, bu halkın sabırlı olduğunu; mal ve canını bu uğurda feda ettiğini, düşmana karşı da muzaffer olacağını vurguladı.