Dünya Anti-Emperyalist Gençlik Birliği: Siyonizm FİLİSTİN’in İradesini Kıramaz

İsrail’in Mescid-i Aksa yasakları hakkında Dünya Anti-Emperyalist Gençlik Birliği tarafından açıklama geldi:

İki gün önce, Filistin’in İsrail işgalindeki Kudüs şehrinde yer alan Müslümanların kutsal kabul ettiği Mescid-i Aksa’da vicdanlarımızı yaralayan bir hadise meydana geldi.

İsrailli askerlerin elli yaşından küçük insanları Cuma namazına almayacağını söylemesi üzerine Filistinliler haklı olarak buna güçlü bir şekilde karşı çıktılar. Bu tepkiyi bastırmak için müdahale eden İsrail askerleri çok sayıda kişinin ölmesine ve yaralanmasına neden oldu.

Siyonist İsrail rejiminin yıllardır Filistin halkının hayatını ve özgürlüğünü çaldığı bütün dünyanın malumu. Amerika’nın bölgedeki truva atı konumunda bulunan İsrail devleti, bu desteğin verdiği rahatlıkla akıl almaz icraatlerine devam ediyor.

Daha önce de insanların kutsallarına saldırdığı bilinen siyonistler bu sefer bütün Müslümanların kutsal mekanı olan Mescid-i Aksa’ya el uzatma cürretini gösterdiler.

Bu, bir halkın ve bütün bir inanç camiasının ibadet özgürlüğüne yapılmış hain bir saldırıdır. WAYU olarak bu saldırıyı şiddetle kınıyoruz.

Siyonizmin tüm bu kuşatma ve saldırılarının mazlumların kararlılığını bilemekten başka bir sonuç vermiyor.

Kuşaklar boyudur zulme direnen Filistin halkı ve emperyalizmi ve onun işbirlikçisi olan siyonizmi bölgeden söküp çıkarmakta kararlı olan milletleri yenebilecek bir Amerikan veya İsrail mermisi bulunmuyor.

Siyonizm Filistin halkının özgür yaşama iradesini kıramaz ve kıramayacaktır. Emperyalizm mutlaka yenilecektir. İsrail elini derhal Mescid-i Aksa’dan çekmelidir.

Dünya Anti-emperyalist Gençlik Birliği