DÖNÜŞ Heyetinden İSRAİL Rejimine Uyarı

Dönüş Yürüyüşleri Ulusal Heyeti, ablukanın kaldırılması esasına bağlı olan uzlaşma şartlarının uygulamaya geçirilmesi konusunda Mısır tarafıyla yaptığı görüşmeleri uzatmasının sakıncalı olduğu hususunda siyonist işgal yönetimini uyardı.

Dönüş Yürüyüşleri Ulusal Heyeti, Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün 55. Cuması faaliyetlerinin bitirilmesi münasebetiyle yaptığı açıklamada Gazze’de uzlaşma şartlarının hayata geçirilmesiyle ilgili olarak kısmi çözümlerin gerçek çözüm olmayacağına ve dönüş yürüyüşlerinin amacının gerçekleşmediğine dikkat çekti. Bu doğrultuda Filistinlileri de Gazze’nin doğusunda gerçekleştirilen barışçıl gösterilere katılmaya davet etti.

Heyet, yürüyüşün Gazze’nin doğusundaki beş dönüş çadırında barışçıl amaçları doğrultusunda devam edeceğini ve gelecek Cuma da “Ulusal Birlik ve Bölünmüşlüğün Sona Ermesi” başlığı altında düzenleneceğini belirtti.

Heyet ulusal birliğin ve bölünmüşlüğe son vermenin zorunlu olduğunu dile getirerek Filistinli grupları normalleşmeye ve Yüzyılın Anlaşması’na karşı durmak için bir araya gelmeye, safları birleştirmeye çağırdı.