BÜYÜK DÖNÜŞ Eylemlerinde Bu Hafta 7 Şehit

Yapılan barışçıl gösterilere gerçek mermi, plastik mermi ve göz yaşartıcı bombalarla saldıran işgal güçleri dün 7 kişiyi şehit etti onlarca kişiyi de yaraladı.

Gazze’deki Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, keskin nişancıların ateş açması sonucu El-Bureyc kampının doğusunda göğsünden yaralanan Muhammed Nayif Elhum (14) ile Gazze’nin doğusunda keskin nişancı işgalci askerlerin ateşiyle yine göğsünden yaralanan İday Halil Ahmed Eş-Şair (18), Muhammed Bessam Şahsah (24) ve ismi henüz öğrenilemeyen biri 12 yaşında iki kişinin daha şehit olduğunu, 500’den fazla kişinin de yaralandığını duyurdu.

Sağlık Bakanlığı, Yusuf Ebu Zarife (11) adındaki Filistinli çocuğun Han Yunus’un doğusunda keskin nişancıların ateşiyle yaralandığını ve durumunun ciddiyetini koruduğunu ifade etti.

Dönüş Yürüyüşleri Yüksek Ulusal Heyeti tarafından daha önce yapılan açıklamada Büyük Dönüş ve Kuşatmayı Kırma Yürüyüşlerinin 27’inci cumasında faaliyetlerin Aksa İntifadası Cuması ismiyle yapılacağını duyurmuştu.

Ulusal Heyet yaptığı açıklamada, faaliyetlerin kuşatmayı kırma ve mültecilerin de 1948’de çıkarıldıkları yurtlarına geri dönme gibi hedeflerini gerçekleştirinceye kadar devam edeceğini ifade etti.