DİRENİŞ Grupları İNTİFADA’ya Devam Dedi

İslamî Cihad Hareketi yayınladığı bildiride, şehitlerin izinde yürüme, şehitlerin özgürlüğü için kanlarını verdikleri Kudüs’ü koruma, şehitlerin vasiyetini yerine getirme ve pak kanlarının intikamını alma konusunda Allah’a söz verdiklerini belirtti.

İslamî Cihad açıklamasında, mübarek Kudüs intifadasını tırmandırmak istediklerini belirterek, her türlü baskı ve sindirmelere rağmen düşmanla yapılan anlamsız görüşmelerin başarısızlığını ilan edip Siyonistlerle Amerika’nın batıl kararını iptal etmek için meydanlara inen halkı da selamladıklarını ifade etti.

Diğer taraftan Filistin Halk Cephesi de bildiri yayınladı. Halk Cephesi bildiride, Filistinli şehitlerin Filistin, Kudüs ve Filistin davası için toprağı kanlarıyla sulamalarının, bu halkın iradesinin, azim ve dik duruşunun, fedakarlık ve cömertliğinin işareti olduğunu, aynı şekilde işgalcinin de caniliğini gösterdiğini belirtti.

Daha önce açıklama yapan Hamas hareketi ise, Muhammed Emin Akl, Basıl İbrahim, Yasir Suker ve İbrahim Ebu Süreyya’nın akan kanlarının intifadayı yeniden körükleyeceğini, pak kanlarının bütün Filistin’de işgalciye karşı alev ve volkana dönüşeceğini belirtti.