Direniş Alimleri Birliği: İsrail Yok Olacağını Çok İyi Biliyor

Lübnanlı kaynaklardan edinilen haberlere göre, Direniş Alimleri Birliği Kongresi, 80 ülkeyi temsil eden 700 din adamı ve seçkin şahsiyetin katılımıyla Lübnan’ın başkenti Beyrut’ta başladı.

Açılış oturumunda konuşan Direniş Alimleri Birliği Başkanı Şeyh Mahir Hammud, “İsrail kendisinin ortadan kaldırılacağı hakkında biz Müslümanlardan daha fazla inançlıdır. Direniş ekseninin Lübnan ve Gazze’de zafere ulaşması gibi bu güçlere yöneltilen tüm komplolar da başarısız kalacak” ifadelerinde bulundu.

Direniş Alimleri Birliği Başkanı, konuşmalarının devamında, toplumdaki seçkinlerle alimlerin direniş eksenine yönelmenin yanı sıra Filistin meselesini de dikkate alma konusunda benzersiz bir role sahip olduğunu bildirdi.

Kongreye katılanları kutlayan Şeyh Mahir Hammud ilaveten şöyle dedi: Direniş her zaman ayakta kalacak ve direnişi destekleyen milletler de bu hareketi savunacak.

Şeyh Mahir Hamud’un ardından konuşma yapan Mezhepleri Yakınlaştırma Küresel Kongresi Genel Sekreteri Muhsin Eraki, İsrail’in Lübnan karşısında aldığı yenilginin ardından artık zafere ulaşmanın tadını alamadığını vurgulayarak ABD’ye karşı zafere ulaşıp bu ülkenin sultacılığına son verme aşamasının başladığını bildirdi.