DAEŞ’in Kaçtığı Karargahlarda İSRAİL Silahları

Deyrezzor kırsalının doğusunda daha önce DAEŞ’ten kurtarılan Meyadin ve Albukemal kırsallarında yer alan Seyyal, Hesrat, Dveyr ve Sbayhan beldelerinde terör yuvalarında İsrail yapımı muhtelif tür cephanenin yanı sıra silahlar ele geçirildi.

Ele geçirilen silah ve mühimmatların arasında grad tipi füze bataryaları, evleri havaya uçurma ekipmanları, muhtelif hacim ve boyutlarda bomba düzenekleri, farklı kalibrelerde havan roketleri, ağır toplar, uçaksavar füzeler, bombalı intihar yelekleri, modern iletişim cihazları, uydu yayın cihazları ve muhtelif tür silahlar için büyük miktarda cephane bulunduğu kaydedildi.

Arama tarama operasyonlarında Tekfirci terör örgütün ‘Eşbal el Hilafet’ adı altında çocukları örgütleme ve eğitme amaçlı kullandığı karargahların da bulunduğunu belirtildi. Bu karargahlarda çocuklara ait kimliklerle birlikte küçük boyutlarda bombalı kemerler bulunduğunu ifade edildi.

DAEŞ yuvalarında ayrıca kimyasal zehirli madde içerikli füzeler hazırlamada kullanılan maskeler bulunduğu da belirtildi.