Filistinli Şehitler, Özgürlük Yolunda Meşale Oluyor

Hamas, Siyonist İsrail güçlerinin El-Halil kentindeki El-Fevvar Mülteci Kampı’na düzenlediği baskın sırasında şehit ettiği Zeyd Fazıl Kaysiyye isimli 15 yaşındaki Filistinli çocuk için taziye mesajı yayınladı.

Hamas Filistinli çocuğun şehit edilmesi üzerine yaptığı açıklamada, şehit ailesine başsağlığı dileyerek,  Filistinli şehitlerin hürriyet, kurtuluş ve bağımsız bir vatan yolundaki meşaleler olmaya devam edeceğini söyledi.

Hamas yaptığı açıklamada, işgalci İsrail’in bir Filistinli çocuğu daha şehit etmesinin, onların Filistinli çocuklara karşı suç işlediğini gösterdiğini belirterek, İsrail’in, işlediği suçlar nedeniyle uluslararası mahkemelerde yargılanması gerektiğini vurguladı.

İşgalci İsrail rejimini yaptığı saldırılar konusunda uyaran Hamas, yapılan saldırıların, ölümlerin, tutuklamaların Filistin halkının direnicini kıramayacağını belirterek, Filistinlilerin Yahudileştirme, Yahudi yerleşimi ve ilhaka karşı direniş kararı aldıklarını ifade etti.

Siyonist İsrail güçleri bugün sabah, işgal altındaki Batı Şeria’nın El-Halil kentinde Filistinli bir çocuğu şehit etti, 4 Filistinliyi de yaraladı.