Büyük Dönüş Yürüyüşlerinde 10 GAZETECİ YARALANDI

Gazetecilere Destek Komitesi siyonist işgal güçlerinin gazetecileri kasıtlı olarak hedef aldığını ve bu yüzden çeşitli gösterilerle ve eylemlerle sürdürülen Büyük Dönüş Yürüyüşü etkinlikleri esnasında on gazetecinin yaralandığını dile getirdi.

Gazetecilere Destek Komitesi tarafından yapılan açıklamada gazetecilerin bazılarının doğrudan mermiye hedef oldukları bazılarının da gelişmeleri görüntülemeye çalıştıkları esnada atılan gaz bombalarından etkilendikleri vurgulandı.

Yapılan açıklamada bugün sabah saatlerinden itibaren gösteri alanlarına gelerek gelişmeleri takip etmeye çalışan gazetecilerden altı kişinin gerçek mermiyle yaralandığı bunlardan Yasir Murteca isimli gazetecinin karnından yaralandığı ve durumunun ağır olduğu ifade edildi.

Edhem El-Hicar ve İzz Ebu Şenneb isimli gazetecilerin de ayaklarından yaralandığı ifade edildi.

El-Aksa Tv’nin kameramanı Halil Azire’nin de kasıtlı bir saldırıya hedef olarak ayağından yaralandığı ifade edildi.

Yine serbest kameraman İbrahim Ez-Za’nun da omuzuna gerçek merminin isabet etmesi sonucu yaralandı. Alman Haber Ajansı’nın muhabiri Sabir Nureddin’in de karnına gerçek merminin başına da şarapnel parçasının isabet etmesi sonucu iki yerinden yaralandığı ifade edildi.