Heniyye: BÜYÜK DÖNÜŞ Yürüyüşü Devam Edecek

Gazze’deki El-Umeri Camiinde verdiği Cuma hutbesinde, direniş gruplarının Dönüş Yürüyüşü’nü durdurduğuna dair çıkan haberlerin gerçeği yansıtmadığını belirtti.

Mısır’ın kendilerine İsrail’in tehditlerini ilettiği yönündeki bilgileri de yalanlayan Heniyye “Mısır bize İsrail’in tehditleri ile ilgili herhangi bir bilgi aktarmadı. Mısırlı yetkililerle genel durum, kuşatma, Dönüş Yürüyüşü ve Filistin’de birlik konularını görüştük” dedi.

Gazze şehitlerinin akıttığı kanların bu aşamanın utancını sildiğini, suskunluğu ve komploları vurduğunu belirten Heniyye, şehit kanlarının izzet, sebat, gelecek ve Kudüs’e giden yol olduğunu ifade etti.

Oslo Anlaşması, düşmanla güvenlik koordinasyonu ve dışlamanın Filistin halkını böldüğünü hatırlatan Heniyye, Dönüş Yürüyüşü ve şehit kanlarının Filistin halkını meydanda birleştirdiğini kaydetti.

Heniyye hutbesinde Hamas hareketinin Filistin halkını birleştirmek için yoğun çaba harcadığını, ancak uzlaşının yerinde saydığını, Büyük Dönüş Yürüyüşü’nün ise kendilerini doğru yola koyduğunu, akan şehit kanlarının önemli adımlara vesile olduğunu, hatta Gazze ablukasının kaldırılmasının gerçek başlangıcı olduğunu söyledi.