Bu Hafta Filistin İntifadasında 11 Feda Eylemi Yapıldı

Tel Aviv’de oldukça cesur bir feda eyleminde bulunan İmad Dırar El-Ağber (19) dört Siyonisti yaralarken, Esil Kaabine’nin (39) Kalendiya askeri noktasında yaptığı eylemde Siyonist kadın asker yaralandı.

İşgal altındaki Kudüs’ün Şufat Mülteci Kampı’yla Hızma beldelerinde işgal askerleriyle çatışan Filistinli gençler 3 Siyonist askeri yaraladı.

GÖZAT  Filistinli Genç Kız, Araçla Feda Eylemi Yaptı ve ŞEHİT OLDU

Aynı şekilde Beytlahim’in Teku’ beldesinde çıkan çatışmalarda atılan taşların isabet ettiği 3 asker yaralanırken, Ramallah’ta bir yerleşimci atılan taşlar sonucu yaralandı.

Eriha şehrinde çıkan çatışmalarda bir yerleşimci atılan taşların isabet etmesi sonucu yaralanırken, Beytlahim’de çıkan çatışmalarda ise bir işgal askeri yaralandı.

GÖZAT  Video Haber: Filistinli Kahraman, Kamyonla İsrail Askerlerini Ezdi

Ramallah’ın Sencel beldesinde bir yerleşimci yaralanırken, El-İseviyye beldesinde de bir işgal askeri Filistinli gençlerin taşlarıyla yaralandı.

Beytlahim’in kuzeyinde Filistinli gençler mahalli yapım iki el bombasını işgal askerlerine attı. Eylemi itiraf eden işgal güçleri kayıplar hakkında bir açıklama yapmadı.

GÖZAT  Kudüs İntifadasında 285 Feda Eylemi Yapıldı

İşgal güçleri Havara askeri kontrol noktasında bıçaklama eylemini engellediğini öne sürerek, eylemde bulunmak isteyen Emced Mahir Salah’ın (17) tutuklandığını duyurdu.

Kudüs İntifadasıyla ilgili yayınlanan istatistiki bilgilere göre geçen hafta 149 noktada işgal güçleriyle çatışan Filistinli gençlere gerçek mermi, plastik mermi ve göz yaşartıcı bombayla saldıran işgal güçleri 75 kişiyi yaraladı.

GÖZAT  Karikatür: Filistin BIÇAK İNTİFADASI

Çatışmalarda onlarca kişi atılan bombalardan çıkan gazlar nedeniyle boğulma tehlikesi geçirdi.

Şehitlerin naaşlarını elinde bulundurmayı sürdüren işgal güçleri geçen hafta iki şehidin naaşlarını teslim etti ve işgal güçlerinin elinde kalan şehit sayısı 7’ye indi.