Batı Yaka’daki Çatışmalarda, 15 Filistinli Yaralandı

İşgal altındaki Batı Şeria’nın farklı bölgelerinde Siyonist İsrail güçleri ile Filistinli vatandaşlar arasında şiddetli çatışmalar yaşandı.

Kalkilya kentine bağlı Kefer Kaddum beldesinde düzenlenen haftalık protesto eylemine baskın düzenleyen işgal güçleri, 15 Filistinliyi plastik ile gerçek mermilerle yaraladı. Ayrıca atılan göz yaşartıcı gaz bombalarından dolayı bazı vatandaşlar nefes almakta güçlük çekti.

Bölgedeki görgü tanıkları, onlarca işgalci askerin protesto eylemine baskın düzenlediğini ve Filistinli vatandaşlara plastik mermi ile göz yaşartıcı gaz bombalarıyla müdahale ettiğini ifade etti. Ayrıca görgü tanıkları, İşgal güçleri tarafından yaralanan Filistinli vatandaşlar arasında 3 de gazetecinin olduğunu söyledi.

Siyonist İsrail’in işgal altındaki Batı Şeria’da inşa ettiği yasa dışı Yahudi yerleşim merkezlerini protesto etmek isteyen Filistinliler, haftalık olarak protesto eylemi düzenliyor.

Kalkilya’nın Kefer Kaddum beldesi başta olmak üzere işgal altındaki Batı Şeria’nın çeşitli bölgelerinde her Cuma, Ayrım (Utanç) Duvarı ve yasa dışı Yahudi yerleşim birimleri inşasına karşı gösteriler düzenleniyor.

İşgalci İsrail güçleri, göstericileri dağıtmak için göz yaşartıcı gaz ile gerçek ve plastik mermi kullanırken, Filistinli vatandaşlar ise askerlere taş atarak karşılık veriyor.