Barcelona Belediyesinden İSRAİL BOYKOT’una Destek

Anlaşma bir yönüyle Filistin topraklarını işgal eden Siyonist rejimle ilişkili şirketlere işaret ederken, Katalonya hükümetinin ilişki kuracağı yabancı şirketlerin takip edilip gözlenmesi için de bir merkez kurması talep edildi.

Kabul edilen maddede, Filistin Boykot Hareketi ile Filistin sivil toplum kuruluşlarının 2005 yılında kabul ettikleri barışçıl mücadelenin meşru olduğu vurgulanarak, Barselona şehrinin işgal rejiminin Filistinlilere yönelik her türlü ırkçı tutumuyla ilişkisini keseceği, kendisinden uluslararası kanunları ve Birleşmiş Milletler kararlarını uygulamasını talep ettiği ifade edildi.

GÖZAT  Siyonist İsrail BOYKOT VİZE YASAĞINI Uygulamaya Başladı

Bir milyon yedi yüz bin nüfuslu Barselona şehrinin işgal rejimindeki şirketlere karşı aldığı boykot kararı büyük bir başarı kabul edilirken, İspanya’da boykot kararı alan şehirlerin sayısı 70’e ulaştı.

Filistin halkına karşı her türlü zulmü reva göre ve bu halka ırkçı politikalar dayatan işgal rejimindeki şirketlerle çalışmayı boykot etme girişimleri İspanya’daki Barselona Partisi, Halk Birliği Partisi, Katalani Sosyalist Parti, Sol Cumhuriyet Partisi gibi mecliste çoğunluk teşkil eden partiler tarafından destekleniyor.