BAĞIMSIZ Şahsiyetler: GAZZE’ye Yaptırımı Reddedin

Assaf yaptığı açıklamada, “Bu gösterinin amacı bir halk olduğumuzu, aynı vatanın çocukları olduğumuzu göstermektir. Biz bu yaptırımlarla kendimizi öldürüyor ve işgalciyle yerleşimcilerine bedava hizmet ediyoruz. Bugün cezalandırılan Gazze ise yarın Batı Yaka ve Kudüs’tür” dedi.

Assaf açıklamasında Yüzyılın Anlaşması’nın hayata geçirilmesi için bugün Filistin halkının işgalciyle ona destek verenler tarafından büyük bir saldırıya maruz kaldığını hatırlatarak, bu durumda halkın sıkıntılarını artırmak yerine bu saldırılara karşı birlik olmak gerektiğini kaydetti.

Assaf, bu gösteri ve eylemlerle Filistin Yönetimi Gazze’ye uyguladığı yaptırımları kaldırmazsa, yaptırımları kaldırıncaya kadar eylemlerine devam edeceklerini söyledi.

Bir grup aktivist, gazeteci ve sanatçı Filistin Yönetimi tarafından Gazze’ye uygulanan yaptırımların kaldırılması için yarın Ramallah’ta gösteri yapacaklarını duyurarak halktan destek istedi.

Nisan 2017 tarihinde Hamas hareketini Gazze’de kurduğu İdari Komisyonu feshetmeye zorlamak için yaptırımlar uygulamaya başlayan Mahmud Abbas, Hamas’ın halkın çıkarını düşünerek ve uzlaşıya varılarak komisyonu feshetmesine rağmen yaptırımları kaldırmıyor.