BAE’nin Filistin’e İhaneti, Cevapsız Kalmayacak

İran yargı kurumu başkanı Seyyid İbrahim Reisi, BAE ve ırkçı İsrail rejimi arasında ilişkilerin normalleşme anlaşmasına tepki göstererek, bunu BAE’nin kandırılması niteleyerek ”BAE’nin İslam, Kudüs ve Filistin davasına ihaneti cevapsız kalmayacaktır’ dedi.

Reisi, dün sözkonusu anlaşmayla ilgili yaptığı açıklamada, BAE yöneticilerini, bu anlaşmadan dolayı kendi yiğit halkı ve diğer ülkelerden gelecek tepkileri beklemesi gerektiğini’ konusunda uyardı. 

İran yargı kurumu başkanı, BAE’nin ihanetinin kabul edilemez olduğunu belirterek, zamanın geçmesiyle de bunun  temizlenmeyeceğini, bu anlaşmanın BAE’nin ırkçı rejim İsrail’in Filistin halkına yönelik  cinayetleri ve topraklarına yönelik işgale göz yumması ve destek vermesi olduğunu kaydederek bu durumu hiç bir zaman dünya özgürlükçüleri tarafından gizlenemeyeceğini söyledi. 

Reisi, direnişi etkili bir yol ve strateji olarak nitelerken, ”İslam Cumhuriyeti’nin şerefi, gururu  ve gücü, sabır ve direniş stratejisinin gölgesinde kazanılmıştır, bu stratejiyi ön plana çıkaran her millet, onurlu, gururlu ve güçlü bir geleceğe ve hayata sahip olacaktır.” dedi.