BAE İle İsrail Arasında 42 Şirketle Anlaşma

İsrailli iki şirket, ortaya çıkan korona salgınıyla (Covid-19) başa çıkmak için teknolojik çözümler geliştirmek üzere Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) şirketleri ile anlaşma imzaladı.

Siyonist İsrail Ordu Radyosu tarafından yapılan yayında, anlaşmayı imzalayan 2 siyonist şirketin, “Rafael” ve “İsrail Havacılık ve Uzay Sanayi” adındaki 2 rejim şirketi olduğu duyuruldu.

Siyonist İsrail Savunma Bakanlığına bağlı “Rafael” ve “İsrail Havacılık ve Uzay Sanayi” şirketleri, İsrail ordusuna, füze ve askeri savunma sanayi donanımı sağlıyor.

26 Haziran’da BAE, korona salgını ile mücadele kapsamında “İsrail” ile tıbbi alanda ortak projelerin başlatıldığını duyurmuş, aynı gün İbranice yayın yapan medya, Abu Dabi’nin İsrail’e korona salgını için 100.000 test kiti verdiğini açıklamıştı.

Bu yardım, İsrail Başbakanı Binyamin Netanyahu’nun, iki ülke arasında diplomatik ilişkilerin bulunmamasına rağmen, koronavirüs salgınına karşı mücadele kapsamında BAE ile işbirliği yapıldığını açıklamasından bir gün önce geldi.

BEA’nın kirli yüzü

BAE, Filistin’in 1948’de yaşanan Nekbe’den bu yana tarihinin en zor döneminden geçtiği bu günlerde, “İsrail” ile normalleşme hızını artırmak için korona salgını kapsamında işgalcilere yatırım yapmaya devam ediyor.

Netanyahu’nun daha önce yaptığı açıklamalarında, İsrail’in işgal altındaki Batı Şeria’nın (Ürdün Vadisi ve Yahudi yerleşimleri) yüzde 30’unu ilhak etmeyi planladığını belirtmesine rağmen, sözde Müslüman Arap ülkesi olan “Birleşik Arap Emirlikleri” İsrail’e giderek daha çok yakınlaşmaya çalışıyor!