Avrupa’da “KUDÜS Filistin’in Başkenti” Kampanyası

Müessese Başkanı ve Avrupa Filistinlileri Konferansı Genel İdare Kurulu üyesi Muhammed Hanun, işgal rejimi hükümetinin geçen haftaki kabine toplantısını Burak Duvarı’nın altında bir tünelde yapmasının tüm bölgenin istikrarını tehdit eden görülmemiş bir adım olduğunu söyledi.

GÖZAT  Siyonist İsrail, Akdeniz Gazını Türkiye'den Avrupaya SATACAK

Hanun, Batı ülkelerinin ihlallerine derhal son vermesi ve uluslararası hukuka uyması için işgal rejimine baskı yapmaları gerektiğini ifade etti.

İşgal hükümetinin son adımının Müslümanların inançlarıyla alay etmek anlamına geldiğini bildiren Hanun, bu tür adımların engellenmesi ve Yahudi yerleşimcilerin Mescid-i Aksa’ya baskın düzenlemelerine izin verilmemesi için ciddi bir tavır ortaya konması gerektiğini belirtti.

GÖZAT  Korsan İsrail'in Kudüs'te Yeni İŞGAL PROJELERİ YOLDA

“Kudüs İçin Avrupalılar” Müessesesi Başkan Yardımcısı ve Avrupa’daki Filistin Gençliği Platformu kurucu üyesi İsa Taha da Doğu Kudüs’ün işgalinin 50’inci yılında birçok sivil toplum örgütüyle işbirliği yaparak kampanya başlattıklarını ve kampanyanın hedefinin işgal rejiminin Kudüs’teki ihlallerini deşifre etmek olduğunu açıkladı.

Taha, kampanyanın Haziran ayı boyunca süreceğini ve tüm Avrupa kıtasında gerçekleştirileceğini, kampanya kapsamında birçok etkinlik gerçekleştirileceğini söyledi.