ARAP Birliğinden, YAHUDİ İşgalci Saldırılarına TEPKİ!

Arap Birliği, Yahudi yerleşimcilerin Ramallah’a bağlı El-Muğayyir köyüne düzenlediği, bir Filistinlinin şehadetine ve onlarcasının yaralanmasına yol açan saldırıyı kınadı.

Arap Birliği Filistin ve İşgal Altındaki Arap Topraklarından Sorumlu Genel Sekreter Yardımcısı Said Ebu Ali, uluslararası toplumdan sessizliğini bozmasını istedi.

Ebu Ali, işgal hükümetinin işlemeye devam ettiği cinayetlerin gerginliği tırmandırma politikasını sürdüreceğini bir kez daha gösterdiğini ifade etti.

Uluslararası toplumun sessizliğinin ve Amerika’nın desteğinin işgal rejimini daha çok cinayet işlemeye ve Filistin halkına yönelik düşmanlığını sürdürmeye teşvik ettiğini bildiren Ebu Ali, El-Muğayyir köyünde yaşananların ve gerçek mermi kullanılmasının İsrail’de fanatiklerin rekabet ettiği seçim yarışının başladığına işaret ettiğini belirtti.

Ebu Ali, uluslararası toplumdan üzerine düşen sorumluluğu yerine getirmeye ve Filistinlilere uluslararası koruma sağlamaya davet etti.

Arap Birliği Genel Sekreter Yardımcısı ayrıca İsrail’e baskı yapılarak uluslararası hukuka ve anlaşmalara uymasının sağlanmasını istedi.
Toprakları gasp edilme tehdidiyle karşı karşıya olan El-Muğayyir köyünde barışçıl gösteriler düzenlenirken, işgal güçleri himayesinde hareket eden Yahudi yerleşimcilerin önceki gün köy sakinlerine ateş açması sonucu bir kişi şehit oldu ve yaklaşık 20 kişi de yaralandı.