ARAFAT’ın Danışmanı: ÖLÜM Emrini, ARABİSTAN Onayladı!

Filistin’in Eski Lideri Yaser Arafat’ın vefatının 14. yıl dönümünde ölümüyle ilgili yeni bilgiler ortaya çıktı.

Yaser Arafat’ın danışmanı Bessam Ebu Şerif, Yasar Arafat’ın öldürülmesi, Arap devletlerinin öldürülme kararını onaylaması ve öldürülmede rol almalarıyla ilgili çarpıcı bilgiler paylaştı.

Arafat’ın danışmanı Bessam Ebu Şerif,  Ameirka Birleşik Devletleri’nin düzenlediği bir toplantıda Yaser Arafat’ın öldürülmesi kararının alındığını, Suudi Arabistan’ın da kararı onayladığını belirtti.

Bessam Ebu Şerif Şihab News’e verdiği röportajda şu çarpıcı ifadelere yer verdi:

“Amerika Birleşik Devletleri’nin Eski Başkanı George W. Bush, İsrail’in Eski Başbakanı Ariel Şaron’la yaptığı görüşmede Arafat’ın tasfiye edilmesini tartıştı. Planlanan bir toplantıda Arafat’ın tasfiye edilmesi kararı Suudi Arabistan rejimi ile paylaşıldı.”

Toplantıda Suudi Arabistan’ın Yaser Arafat’a yönelik suikast yapılması kararına desteğini açıkladığının altını çizen Bessam Ebu Şerif, “Suudi rejiminin Arafat’ı Arap-İsrail barışına engel olarak gördüğü için suikastı desteklediğini” ifade etti.

Arafat’ın danışmanı Ebu Şerif, Arafat’a yönelik suikastla ilgili verdiği bilgilerin tamamının Bush ile Şaron arasınd agerçekleşen toplantının tutanaklarında mevcut olduğunu söyledi.

Yaser Arafat’ın danışmanı Bessam Ebu Şerif, Şehab News’e verdiği röportajda Siyonist İsrail Eski Başbakanı Ariel Şaron ile Amerika Birleşik Devletleri Eski Başkanı George W. Bush arasında yapılan toplantının detaylarını da aktardı.

Bessam Ebu Şerif röportajda şu ifadelere yer verdi:

“Ariel Şaron,  Bush ile yaptığı görüşmede Yasar Arafat’a fiziksel saldırı yapmama konusunda verdiği sözleri tutamayacağını söyledi. Çünkü, Arafat’ın terör örgütü Hamas’la işbirliği yaptığını, Hamas’ın operasyonlarının Arafat’ın onaylamasıyla mümkün olacağını söyledi. Bush, Şaron’un Arafat’a yönelik suikast teklifini kabul etti.”

Arafat’ın danışmanı Ebu Şerif, Bush’un, Şaron’la yaptığı toplantıdan bir gün sonra Suudi müttefikleriyle temas kurduğunu, konu hakkında bilgilendirdiğini ve Suudi rejiminin de Arafat’a suikast yapılması kararını kabul ettiğini söyledi.

Ebu Şerif, Yaser Arafat’ın diş macunuyla zehirlendiğini söyledi. Ebu Şerif, Arafat’ın her dişlerini fırçalamada diş etlerinin kanadığını, zehirin vücutta bu şekilde yayıldığını ifade etti.