ARABİSTAN Şeyhlerinden İSRAİL İle Barış Fetvaları

İslami Tecdit Partisi Genel Başkanı Muhammed el-Mesari Al-i Suud rejiminin muhaliflerinden sayılmaktadır ve Arabistan devletinin Filistin konusundaki tutumunu net bir şekilde resmetti.

El-Mesari şu açıklamalarda bulundu: Suudi Arabistan ilk baştan Filistin hususunda muhalif tutumlara sahipti ve Filistin intifadası ve Filistin meselesi bitsin diye çok uğraştı.

Arabistan padişahı Selman bin Abdulaziz Siyonist rejimin emirlerine uymaktadır ve bu temelde Filistin meselesi karşısında durmuştur.

Suudi Arabistan’ın şimdi ortaya çıkan tavrı ile geçmişteki tavrı arasında hiçbir fark yoktur. Bu çerçevede Siyonist rejimle barış fetvalarının yeniden verilmeye başlandığını görmekteyiz.

El-Mesavi sözlerine şöyle devam etti: Arabistan veliahdı Muhammed bin Selman’ın aldığı yara asla öldürücü değildi ve yakında ortaya çıkarak öldürüldüğü iddialarını yalanlayacaktır.

Hatırlatmak gerekirse, uzun zamandır kamuoyunun gözünden kaybolan Muhammed bin Selman hakkında muhtelif haberler verilmektedir ve bu konudaki şayia giderek artmaktadır.

Arabistan haber ajansı son günlerde veliahdın kabine toplantısında ve milli takım ile çektirdiği fotoğrafları paylaştı, ama en son haberde Al-i Suud haberlerini ifşa eden “Müçtehit” isimli sanal alem fenomeni tweter hesabında bin Selman’ın yaralandığına dair haberlerin arttığını yazdı.

Bu husustaki söylentiler, el-Hazami bölgesinde yer alan saltanat sarayında silah seslerinin duyulmasından sonra başladı ve o tarihten buyana (21 Nisan) bin Selman kamuoyu önüne hiç çıkmadı ve en son Arabistan haber ajansı onun devlet kabinesindeki bir görüntüsünü yayınladı.

Müçtehid şunu yazdı: Bin Selman’a yakın çevrelerin dediğine göre, o yakında medyada ortaya çıkacaktır ve bu hususta yapılan haberleri yalanlayacaktır; çünkü bu söylentileri yalanlamak için yayınlanan görüntüler kamuoyunu iknada başarılı olamadı.