Arabistan ve İsrail Bağımsız KÜRDİSTAN Konusunda Hemfikir

Suudi Arabistan adına Siyonist İsrail rejimiyle gizli ilişkilerin mimarı olarak anılan Enver Eşki’nin Siyonistlerle düzenlenen bir toplantıda Türkiye, İran ve Irak’ı kuşatmak için büyük Kürdistan planına Suudi Arabistan’ın tam destek vereceğini ilan ediyor.

Suudi Arabistan’ın Siyonist İsrail ile gizli ilişkiler yürüttüğü biliniyordu. Bu ilişkilerin mimarı olarak adlandırılan emekli Suudi general Enver Eşki’nin Siyonist dışişleri bakanlığı yetkililerinden Dore Gold ile birlikte katıldığı bir forumun görüntüleri ortaya çıktı.

GÖZAT  İsrailli Yetkili: Bağımsız Kürdistan'ı DESTEKLİYORUZ

Enver Eşki, Siyonistlerle birlikte düzenlenen oturumda Türkiye, İran ve Irak toprakları üzerinde kurulacak büyük Kürdistan planından bahsediyor ve bu amaç uğrunda İsrail ile birlikte çalışacaklarını taahhüt ediyor.

Eşki, “Suudi Arabistan olarak diğer Arapların İsrail’e düşmanlığının son bulması için çalışıyoruz. Bu uğurda Türkiye, İran ve Irak’ı çevrelemek ve kuşatmak gerektiğini düşünüyoruz. Bunun için de bölgede büyük bir Kürdistan’ın kurulması gerektiğine inanıyoruz. Büyük Kürdistan projesi Türkiye İran ve Irak topraklarının her birinin en az üçte biri üzerine kurulacak” ifadelerini kullandı.

GÖZAT  SİYONİST Basın: ARABİSTAN'dan İSRAİL'e Gizli Ziyareti Yazdı

Suudi general Eşki’nin Siyonist yetkililerle aynı platformda buluştuğu ve onlarla el sıkıştığı görüntülerin Amerika’nın ünlü dış politika belirleyici kurumlarından olan Dış İlişkiler Konseyi adlı düşünce kuruluşunun bir organizasyona ait olduğu görüldü. 2015 yılına ait olduğu belirtilen görüntülerin “Bölgesel tehditler ve fırsatlara ilişkin, Suudi Arabistan ve İsrail’in bakışı” adını taşıyan bir konferansta çekildiği açıklandı.

Öte yandan Amerikan Dış ilişkier Konseyi adlı kuruluşun geçtiğimiz hafta da Suudi ve İsrailli yetkilileri bir araya getiren bir başka organizasyona ev sahipliği yaptığı öğrenildi. “Ortadoğu’nun Geleceği ve İran sorunu” başlığı altında bir araya gelen Suudi Arabistanlı ve İsrailli yetkililerin ne konuştuğuna dair detaylar ise şimdilik açıklanmadı.