Amerika Vatandaşlarına GAZZE’den AYRILIN ÇAĞRISI

Amerikan dışişleri bakanlığı yayınladığı bildiride, işgal altındaki Filistin topraklarında gerginlik ihtimali üzerine  Amerikan vatandaşlarının bu topraklardan ayrılması istendi.

Sözkonusu bakanlık, Ürdün nehrinin batı yakasında durumun  karmaşık olduğunu bildirirken, siyasi ve güvenlik açısından bölgenin  geçmişe göre daha da kötü olduğu kaydedildi.

GÖZAT  Yahudi Pesah Bayramında Gazze ve Batı Şeria KİLİTLENİYOR

Amerikan Dışişleri Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada Amerikan vatandaşlarının Gazze’ye seyahat etmemeleri konusunda bir uyarı yayımlandı. Gazze’de bulunan Amerikan vatandaşlarının ise bir an önce bölgeyi terk etmesi istendi.

Batı Şeria’da ve İsrail’in kontrolü altındaki topraklarda güvenliğin karmaşık seyrettiğini belirten Amerikan Dışişleri Bakanlığı, sürecin politik çerçeveye, son olaylara ve özellikle de coğrafyaya bağlı olarak çok çabuk değişebileceğini sebep göstererek tüm vatandaşlarının Hamas’ın kontrolü altındaki Gazze’den ayrılması gerektiğini belirtti.

GÖZAT  Gazzeli Çocukların TEK HAYALİ YAŞAMAK!

Diğer yandan siyonist basından Haartes gazetesi, işgalci İsrail rejiminin  işgal altındaki Filistin topraklarına dünyanın değişik yerlerinden yahudi mülteci getirmeye odaklandığını ama Amerika ve Fransa’dan gelen yahudi sayısının son aylarda ciddi azaldığını bildirdi.

Bu arada terör rejimi İsrail başbakanı Netanyahu’nun şiddet yanlısı siyasetlerinden dolayı  buhranların artması işgal altındaki Filistin topraklarından ters göçü beraberinde getirdi. Bu topraklara gelen yahudilerin bir çoğu geldiklere ülkelere döndüler.